NUROFEN® RAPID 400mg potahované tablety
Informace o produktu a právní upozornění
Nurofen® rapid 400 mg potahované tablety
Léčivý přípravek k úlevě od lehké až středně silné bolesti a ke snížení horečky.
Léčivá látka
| Léčivá látka | Množství v jedné potahované tabletě |
|---|---|
| Ibuprofen | 400 mg |
Obsažen jako 684 mg ibuprofen-lysinové soli.
Co je Nurofen® rapid a k čemu se používá?
Účinná látka ibuprofen má analgetické, antipyretické a protizánětlivé vlastnosti. Díky speciálnímu složení se ibuprofen rychle uvolňuje. Účinek obvykle nastupuje již po přibližně 30 minutách.
Oblasti použití
-
Bolesti zad
-
Bolesti zubů
-
Bolesti svalů a kloubů
-
Menstruační obtíže
-
Nervové bolesti
-
Tenční bolesti hlavy
-
Akutní záchvaty bolesti hlavy při migréně s aurou i bez aury
-
Bolesti při nachlazení a chřipkových infekcích
-
Horečka
Dávkování a použití
Léčbu zahajte 1 potahovanou tabletou.
V případě potřeby lze každé 4 hodiny užít další potahovanou tabletu.
Maximální denní dávka by neměla překročit 3 potahované tablety (1200 mg ibuprofenu).
Tablety užívejte s dostatečným množstvím tekutiny.
Určeno pouze pro krátkodobé použití.
Léčbu ukončete, jakmile obtíže vymizí.
Použití u dětí a dospívajících
Nevhodné pro děti mladší 12 let nebo s tělesnou hmotností nižší než 40 kg.
Dospívající by měli konzultovat lékaře, pokud je aplikace nutná déle než 3 dny nebo se symptomy zhoršují.
Pokyny pro dospělé
Pokud se symptomy při horečce nezlepší po 3 dnech nebo při bolesti po 4 dnech, případně se zhoršují, měli byste vyhledat lékaře.
Nežádoucí účinky
Mohou se vyskytnout gastrointestinální potíže, nevolnost, bolesti břicha, pálení žáhy, závratě nebo reakce z přecitlivělosti.
Složení
Účinná látka: ibuprofenová lysinová sůl.
Další složky: povidon K30, sodná sůl karboxymethylškrobu typu A, magnesium-stearát, hypromelóza, mastek, oxid titaničitý (E171), černý oxid železitý (E172), šelak, propylenglykol.
Výrobce
Reckitt Österreich
Guglgasse 15 A
1110 Vídeň
consumerhealth_at@reckitt.com
(+43) 800 017 915
Doba dodání: cca 3–4 dny (v zahraničí odlišně)
NUROFEN® RAPID 400mg potahované tablety
Kundenrezensionen
Aqveo
Produkty
Badener Schmerzöl
Produkty
- Podobné produkty
- Nedávno zobrazené