Ibumetin® forte 400mg FTBL
Podrobnosti o produktu a povinné údaje
Při bolestech, horečce a zánětech
Servis pro léčivé přípravky
Další informace o produktu
Co je Ibumetin a na co se používá?
Jedna potahovaná tableta Ibumetin forte 400 mg obsahuje 400 mg ibuprofenu. Ibuprofen patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv (NSAID). Ta působí proti bolesti, proti zánětu a snižují horečku.
Ibumetin se používá:
- ke zmírnění lehkých až středně silných bolestí (např. bolesti hlavy, bolesti zubů, menstruační bolesti)
- ke zmírnění bolesti a horečky při nachlazení
Pokud se po 3–4 dnech nebudete cítit lépe nebo se budete cítit hůře, obraťte se na svého lékaře.
Jak se Ibumetin užívá?
Tento léčivý přípravek užívejte vždy přesně podle popisu v příbalovém letáku nebo podle dohody s lékařem či lékárníkem.
Doporučená dávka
Dospělí a dospívající od 12 let (≥ 40 kg):
- Jednotlivá dávka: 1 tableta (400 mg ibuprofenu)
- Max. denní dávka: 3 tablety (1200 mg ibuprofenu)
Děti (6–12 let):
- 20–29 kg (6–9 let):
- Jednotlivá dávka: ½ tablety (200 mg)
- Max. denní dávka: 1½ tablety (600 mg)
- 30–39 kg (10–12 let):
- Jednotlivá dávka: ½ tablety (200 mg)
- Max. denní dávka: 2 tablety (800 mg)
Upozornění:
- Použití u dětí mladších 12 let pouze na lékařský předpis
- Nepoužívat u dětí mladších 6 let
- Tableta je dělitelná
Starší osoby (od 65 let):
Není nutná žádná zvláštní úprava dávkování, doporučuje se však pečlivé sledování.
Omezená funkce jater nebo ledvin:
Před užitím se poraďte s lékařem.
Způsob použití
K perorálnímu podání.
Užívejte nerozkousané s dostatečným množstvím tekutiny (např. vody) během jídla nebo po jídle.
Mezi dvěma užitími by mělo uplynout alespoň 6 hodin.
Doba použití
Vhodné pouze pro krátkodobou léčbu.
Měla by se používat nejnižší účinná dávka po co nejkratší možnou dobu.
- Při horečce: ne déle než 3 dny
- Při bolestech: ne déle než 4 dny
Při přetrvávajících nebo zhoršujících se obtížích kontaktujte lékaře.
Předávkování
Při užití příliš velkého množství ihned kontaktujte lékaře.
Možné příznaky:
- nevolnost, zvracení, bolesti žaludku, průjem
- tinnitus, bolesti hlavy
- gastrointestinální krvácení (krev ve stolici nebo ve zvratcích)
- závratě, malátnost, zmatenost
Vzácně: bezvědomí
Další upozornění
Obsah laktózy:
Obsahuje 26,67 mg laktózy. Při známé nesnášenlivosti se poraďte s lékařem.
Složení
Účinná látka:
- Ibuprofen (400 mg v jedné tabletě)
Pomocné látky:
- Jádro tablety: mikrokrystalická celulóza, laktóza, kroskarmelóza sodná, natrium-lauryl-sulfát, magnesium-stearát, koloidní bezvodý oxid křemičitý
- Potah tablety: hypromelóza, mastek, oxid titaničitý (E171)
Léková forma
Bílé, podlouhlé potahované tablety s půlicí rýhou na obou stranách.
Tabletu lze rozdělit na stejné dávky.
Doba dodání: cca 3–4 dny (v zahraničí odlišně)
Ibumetin® forte 400mg FTBL
Kundenrezensionen
Aqveo
Produkty
Badener Schmerzöl
Produkty
- Podobné produkty
- Nedávno zobrazené