Cetirizin Actavis 10 mg
Podrobnosti o produktu a povinné údaje
Cetirizin-Actavis 10 mg
Ke zmírnění nosních a očních příznaků sezónní a celoroční alergické rýmy a ke zmírnění chronické kopřivky.
Cetirizindihydrochlorid je léčivá látka přípravku Cetirizin-Actavis 10 mg.
Cetirizin-Actavis 10 mg je antialergikum.
Přípravek je vhodný pro dospělé a děti od 6 let.
Indikace
- Zmírnění nosních a očních příznaků sezónní alergické rýmy
- Zmírnění obtíží při celoroční alergické rýmě
- Zmírnění chronické kopřivky (chronická idiopatická urtikarie)
Použití a dávkování
Tablety se užívají nerozkousané se sklenicí tekutiny.
Dospělí a dospívající od 12 let:
1 tableta (10 mg) 1krát denně.
Děti od 6 do 12 let:
½ tablety (vždy 5 mg) 2krát denně.
Pacienti se středně těžkou až těžkou poruchou funkce ledvin:
Doporučuje se 5 mg 1krát denně.
Pokud máte dojem, že je účinek přípravku Cetirizin-Actavis 10 mg příliš slabý nebo příliš silný, obraťte se na svého lékaře.
Doba použití
Doba užívání se řídí druhem, trváním a průběhem obtíží a stanoví ji lékař.
Pokyny k užívání
Pokud jste užili větší množství, než je doporučeno:
Po předávkování se mohou nežádoucí účinky zesílit. Bylo hlášeno mimo jiné:
- Únava
- Ospalost
- Závratě
- Bolest hlavy
- Třes
- Bušení srdce
- Neklid
- Zmatenost
- Průjem
- Zadržování moči
V případě podezření na předávkování informujte prosím svého lékaře.
Pokud jste zapomněli užít přípravek:
Neužívejte dvojnásobnou dávku, pokud jste zapomněli užít předchozí dávku.
Máte-li další otázky týkající se použití tohoto léčivého přípravku, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka.
Obsahové látky
Léčivá látka:
1 potahovaná tableta obsahuje 10 mg cetirizindihydrochloridu.
Pomocné látky:
Monohydrát laktosy, mikrokrystalická celulosa, magnesium-stearát, vysoce disperzní oxid křemičitý, hypromelosa, oxid titaničitý (E171), makrogol 400.
Nežádoucí účinky
Tak jako všechny léčivé přípravky může i tento léčivý přípravek vyvolat nežádoucí účinky, které se však nemusí projevit u každého.
Často se mohou vyskytnout:
- Únava
- Ospalost
- Sucho v ústech
- Bolest hlavy
- Závratě
- Zažívací potíže
Občas se mohou vyskytnout:
- Neklid
- Kožní vyrážka
- Svědění
- Pocit slabosti
Ve vzácných případech se mohou vyskytnout alergické reakce.
Při výskytu nežádoucích účinků se obraťte na svého lékaře nebo lékárníka.
Doba dodání: cca 3–4 dny (v zahraničí odlišně)
Cetirizin Actavis 10 mg
Kundenrezensionen
Aqveo
Produkty
Badener Schmerzöl
Produkty
- Podobné produkty
- Nedávno zobrazené