ratioDolor® forte Ibuprofen 400 mg tabletki powlekane
Informacje o produkcie i wskazówki prawne
Szybka i długotrwała ulga w bólu głowy, bólu zęba, gorączce i bólu menstruacyjnym.
Dodatkowe szczegóły produktu
ratioDolor Ibuprofen 400 mg tabletki powlekane
Tabletki powlekane ratioDolor Ibuprofen 400 mg zawierają substancję czynną ibuprofen i należą do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Działają przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.
Dzięki zawartej soli lizynowej ibuprofenu substancja czynna jest szybko wchłaniana przez organizm. Produkt jest odpowiedni do leczenia różnych ostrych bólów oraz do obniżania gorączki w przebiegu przeziębienia.
Tabletki powlekane nie zawierają laktozy i są odpowiednie dla dorosłych oraz młodzieży od 12. roku życia.
Wskazania do stosowania
Do krótkotrwałego leczenia objawowego:
-
Bólu głowy
-
Ból zęba
-
Ból menstruacyjny
-
Gorączka w przebiegu przeziębienia
-
Łagodny do umiarkowanie silnego bólu
Dawkowanie i przyjmowanie
Dorośli i młodzież od 12. roku życia:
-
1 tabletka powlekana (400 mg ibuprofenu) w razie potrzeby
-
Przyjmowanie w odstępach około 6 godzin
-
Maksymalnie 3 tabletki powlekane na dobę
Maksymalna dawka dobowa wynosi 1200 mg ibuprofenu.
Tabletki należy najlepiej przyjmować z wystarczającą ilością płynu podczas posiłku lub po posiłku.
Bez porady lekarza produktu nie należy stosować dłużej niż 4 dni z rzędu.
Przechowywanie i wskazówki
-
Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25 °C.
-
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
-
W czasie stosowania należy w miarę możliwości unikać spożywania alkoholu.
-
Należy zapoznać się z informacjami zawartymi w ulotce dołączonej do opakowania.
-
W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Składniki
Substancja czynna
Każda tabletka powlekana zawiera:
-
400 mg ibuprofenu (w postaci lizynianu ibuprofenu)
Pozostałe składniki
-
Celuloza mikrokrystaliczna
-
Kroskarmeloza sodowa
-
Talk
-
Stearynian magnezu
-
Wysokodyspersyjna bezwodna krzemionka
-
Hypromeloza
-
Makrogol 6000
-
Glicerol 85 %
Uwaga: Produkt nie zawiera laktozy, glutenu ani składników pochodzenia zwierzęcego.
Działania niepożądane
Jak wszystkie leki, również ratioDolor Ibuprofen 400 mg tabletki powlekane mogą powodować działania niepożądane, które jednak nie muszą wystąpić u każdego pacjenta.
Częste działania niepożądane
-
Nudności
-
Bóle brzucha
-
Problemy z trawieniem
-
Zgaga
-
Biegunka
-
Wymioty
Częste działania niepożądane
-
Bóle głowy
-
Zawroty głowy
-
Zmęczenie
-
Wysypka skórna
-
Świąd
Rzadkie do ciężkich działań niepożądanych
-
Wrzody żołądka lub jelit
-
Krwawienia z przewodu pokarmowego
-
Ciężkie reakcje skórne
-
Zaburzenia czynności wątroby lub nerek
-
Ciężkie reakcje alergiczne z problemami z oddychaniem lub obrzękami
-
Zawał serca lub udar mózgu, szczególnie przy długotrwałym przyjmowaniu wysokich dawek.
W przypadku oznak reakcji alergicznej, duszności, obrzęków twarzy, krwi w stolcu, czarnego stolca lub silnego bólu brzucha należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku i niezwłocznie zwrócić się o pomoc lekarską.
Czas dostawy: ok. 3-4 dni (za granicą inny)
ratioDolor® forte Ibuprofen 400 mg tabletki powlekane
Opinie klientów
- Podobne produkty
- Ostatnio oglądane