ratioDolor® akut Ibuprofen 300 mg tabletki przeciwbólowe
Szczegóły produktu i obowiązkowe informacje
Do leczenia bólu, stanów zapalnych i gorączki u dorosłych, młodzieży i dzieci od 6. roku życia.
Dodatkowe informacje o produkcie
ratioDolor Ibuprofen 300 mg tabletki przeciwbólowe
ratioDolor Ibuprofen 300 mg tabletki przeciwbólowe zawierają substancję czynną ibuprofen i należą do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Działają przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo poprzez hamowanie wytwarzania prostaglandyn.
Wskazania do stosowania
Do objawowego leczenia:
-
Bóle głowy
-
Bóle zębów
-
Bóle mięśni
-
Bóle stawów
-
Dolegliwości menstruacyjne
-
Bóle i gorączka związane z przeziębieniem
-
Bóle głowy napięciowe
-
Ostre napady migreny
Odpowiedni dla dorosłych, młodzieży i dzieci od 6. roku życia.
Dawkowanie i stosowanie
Dorośli i młodzież od 12. roku życia:
-
Maksymalnie 4 tabletki dziennie
-
Dawkę dzienną rozłożyć na kilka przyjęć
Dzieci od 6 do 11 lat:
-
Maksymalnie 2 tabletki dziennie
-
W razie potrzeby podzielone na ½ tabletki do 4 razy dziennie
Tabletki należy przyjmować w całości, popijając wystarczającą ilością płynu, w trakcie lub po posiłkach.
Bez zalecenia lekarza produktu leczniczego nie należy stosować dłużej niż 3 do 4 dni.
Przechowywanie i wskazówki
-
Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25 °C.
-
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
-
W czasie stosowania należy w miarę możliwości unikać alkoholu.
-
W ostatnim trymestrze ciąży nie wolno stosować produktu leczniczego.
Składniki
Substancja czynna
1 tabletka powlekana zawiera:
-
500 mg lizynianu ibuprofenu
-
co odpowiada 292,6 mg ibuprofenu
Pozostałe składniki
-
Celuloza mikrokrystaliczna
-
Kroskarmeloza sodowa
-
Talk
-
Stearynian magnezu
-
Wysokodyspersyjny dwutlenek krzemu
-
Metylo-hydroksypropyloceluloza
-
Makrogol
-
Gliceryna
Pozostałe składniki:
-
Sód (1 mmol na tabletkę)
Działania niepożądane
Jak każdy lek, również ratioDolor Ibuprofen 300 mg może powodować działania niepożądane, które jednak nie muszą wystąpić u każdego pacjenta.
Częste działania niepożądane
-
Nudności
-
Ból brzucha
-
Dolegliwości trawienne
-
Biegunka
-
Ból głowy
-
Zawroty głowy
Działania niepożądane występujące sporadycznie do rzadko
-
Wymioty
-
Wzdęcia
-
Zaparcia
-
Wysypki skórne
-
Świąd
-
Reakcje nadwrażliwości
Poważne działania niepożądane
W rzadkich przypadkach mogą wystąpić poważne działania niepożądane, w tym:
-
Krwawienia z żołądka lub jelit
-
Wrzody żołądka
-
Ciężkie reakcje skórne
-
Zaburzenia czynności wątroby lub nerek
-
Zawał serca lub udar mózgu, szczególnie przy dłuższym stosowaniu dużych dawek
-
Ciężkie reakcje alergiczne z trudnościami w oddychaniu lub obrzękami
W przypadku oznak ciężkiej reakcji alergicznej, wysypki skórnej, duszności, krwi w stolcu lub silnego bólu brzucha należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku i niezwłocznie zwrócić się o pomoc lekarską.
Czas dostawy: ok. 3-4 dni (za granicą inny)
ratioDolor® akut Ibuprofen 300 mg tabletki przeciwbólowe
Opinie klientów
- Podobne produkty
- Ostatnio oglądane