Cetirizin-ratiopharm® 10 mg
Szczegóły produktu i informacje obowiązkowe
Cetirizin-ratiopharm
Lek przeciwalergiczny łagodzący objawy alergii.
Cetirizini dihydrochloridum jest substancją czynną leku Cetirizin-ratiopharm.
Cetirizin-ratiopharm stosuje się u dorosłych i dzieci od 6. roku życia w celu:
- łagodzenia objawów ze strony nosa i oczu w sezonowym i całorocznym alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa
- łagodzenia przewlekłej pokrzywki (przewlekłej idiopatycznej pokrzywki)
Stosowanie i dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.
Tabletki należy przyjmować w całości, popijając szklanką płynu.
Tabletkę można podzielić na równe dawki.
Dorośli i młodzież od 12 lat:
1 raz dziennie 1 tabletka powlekana (10 mg).
Dzieci od 6 do 12 lat:
2 razy dziennie ½ tabletki powlekanej (za każdym razem 5 mg).
Stosowanie w niewydolności nerek
Pacjentom z umiarkowaną niewydolnością nerek zaleca się 1 raz dziennie 5 mg.
W przypadku ciężkiej choroby nerek dawkowanie powinno zostać dostosowane przez lekarza.
Czas stosowania
Czas trwania przyjmowania leku zależy od rodzaju, czasu trwania i przebiegu dolegliwości i jest ustalany przez lekarza.
Wskazówki dotyczące przyjmowania
Jeśli przyjęto większą ilość leku niż zalecana:
Po przedawkowaniu działania niepożądane mogą wystąpić w nasilonej formie. Donoszono między innymi o:
- Zmęczenie
- Senność
- Zawroty głowy
- Bóle głowy
- Splątanie
- Biegunka
- Drżenie
- Kołatanie serca
- Niepokój
- Świąd
- Zatrzymanie moczu
W przypadku podejrzenia przedawkowania należy poinformować lekarza.
Jeśli zapomnisz przyjąć lek:
Nie należy przyjmować podwójnej dawki, jeśli pominięto poprzednie przyjęcie leku.
Jeśli przerwiesz przyjmowanie leku:
Rzadko mogą wystąpić silny świąd lub pokrzywka.
W przypadku dalszych pytań dotyczących stosowania tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Składniki
Substancja czynna:
1 tabletka powlekana zawiera 10 mg cetyryzyny dichlorowodorku.
Pozostałe składniki:
Laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, tytanu dwutlenek (E171), hypromeloza 5cP (E464), makrogol 400.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Często mogą wystąpić:
- Zmęczenie
- Senność
- Suchość w ustach
- Bóle głowy
- Zawroty głowy
- Dolegliwości żołądkowo-jelitowe
Czasami mogą wystąpić:
- Niepokój
- Wysypka skórna
- Świąd
- Osłabienie
Rzadko mogą wystąpić reakcje alergiczne lub pokrzywka.
W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Czas dostawy: ok. 3-4 dni (za granicą inny)
Cetirizin-ratiopharm® 10 mg
Opinie klientów
- Podobne produkty
- Ostatnio oglądane