Cetirizin Actavis 10 mg
Termékadatok és kötelező információk
Cetirizin-Actavis 10 mg
Szezonális és egész éves allergiás rhinitis orr- és szemtüneteinek enyhítésére, valamint krónikus csalánkiütés enyhítésére.
A cetirizin-dihidroklorid a Cetirizin-Actavis 10 mg hatóanyaga.
A Cetirizin-Actavis 10 mg egy antiallergikum.
A gyógyszer felnőttek és 6 évesnél idősebb gyermekek számára alkalmas.
Alkalmazási területek
- Szezonális allergiás rhinitis orr- és szemtüneteinek enyhítése
- Egész éves allergiás rhinitis tüneteinek enyhítése
- Krónikus csalánkiütés (krónikus idiopátiás urticaria) tüneteinek enyhítése
Alkalmazás és adagolás
A tablettákat egészben, egy pohár folyadékkal kell bevenni.
Felnőttek és 12 évesnél idősebb serdülők:
Naponta 1 alkalommal 1 tabletta (10 mg).
6 és 12 év közötti gyermekek:
Naponta 2 alkalommal ½ tabletta (alkalmanként 5 mg).
Közepesen súlyos vagy súlyos vesekárosodásban szenvedő betegek:
Naponta 1 alkalommal 5 mg javasolt.
Ha úgy érzi, hogy a Cetirizin-Actavis 10 mg hatása túl gyenge vagy túl erős, forduljon orvosához.
Az alkalmazás időtartama
A szedés időtartama a panaszok típusától, időtartamától és lefolyásától függ, és azt az orvos határozza meg.
A szedésre vonatkozó tudnivalók
Ha az ajánlottnál nagyobb mennyiséget vett be:
Túladagolás esetén a mellékhatások fokozottan jelentkezhetnek. Többek között az alábbiakat jelentették:
- Fáradtság
- Álmosság
- Szédülés
- Fejfájás
- Remegés
- Szívdobogás
- Nyugtalanság
- Zavartság
- Hasmenés
- Vizeletvisszatartás
Túladagolás gyanúja esetén kérjük, tájékoztassa kezelőorvosát.
Ha elfelejtette bevenni a gyógyszert:
Ne vegyen be kétszeres adagot, ha elfelejtette bevenni a korábbi adagot.
Ha további kérdései vannak a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, forduljon kezelőorvosához vagy gyógyszerészéhez.
Összetevők
Hatóanyag:
1 filmtabletta 10 mg cetirizin-dihidrokloridot tartalmaz.
Egyéb összetevők:
Laktóz-monohidrát, mikrokristályos cellulóz, magnézium-sztearát, nagy diszperzitású szilícium-dioxid, hipromellóz, titán-dioxid (E171), makrogol 400.
Mellékhatások
Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.
Gyakran előfordulhat:
- Fáradtság
- Álmosság
- Szájszárazság
- Fejfájás
- Szédülés
- Emésztőrendszeri panaszok
Alkalmanként előfordulhatnak:
- Nyugtalanság
- Bőrkiütés
- Viszketés
- Gyengeségérzés
Ritka esetekben allergiás reakciók léphetnek fel.
Mellékhatások fellépése esetén forduljon orvosához vagy gyógyszerészéhez.
Szállítási idő: kb. 3-4 nap (külföldön ettől eltérő)
Cetirizin Actavis 10 mg
Vásárlói vélemények
Aqveo
Termékek
Badener Schmerzöl
Termékek
- Hasonló termékek
- Nemrég megtekintett