{"product_id":"loperamid-ratiopharm®-akut-filmtabletten","title":"Loperamid ratiopharm® akut potahované tablety","description":"\u003cp\u003e\u003cstrong\u003ePodrobnosti o produktu a povinné údaje\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003ePři krátkodobých (akutních) průjmech.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eServis léčiv\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003ePříbalový leták\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eDalší informace o produktu\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eLoperamid-ratiopharm® akut 2 mg\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eLoperamid-ratiopharm® akut 2 mg je léčivý přípravek k symptomatické léčbě akutního průjmu. Účinná látka loperamid zpomaluje pohyby střev, čímž obsah střev zůstává déle ve střevě a může být vstřebáno více tekutiny. Tím se může snížit frekvence stolice a zlepšit její konzistence.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eOblasti použití\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eK symptomatické léčbě:\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eAkutních průjmů u dospělých\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eAkutní průjem u dospívajících od 12 let\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003ePoužívá se, pokud není k dispozici léčba příčiny.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eLéčba déle než 2 dny by měla probíhat pouze na základě lékařského předpisu a pod lékařským dohledem.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eDávkování a použití\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eDospělí\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eNa začátku léčby: 2 potahované tablety (odpovídá 4 mg loperamid-hydrochloridu)\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003ePoté po každé neformované stolici: 1 potahovaná tableta (odpovídá 2 mg loperamid-hydrochloridu)\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003eMaximální denní dávka:\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003e6 potahovaných tablet\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eodpovídá 12 mg loperamid-hydrochloridu\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eDospívající od 12 let\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eNa začátku léčby: 1 potahovaná tableta\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003ePoté po každé neformované stolici: 1 potahovaná tableta\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003eMaximální denní dávka:\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003e4 potahované tablety\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eodpovídá 8 mg loperamid-hydrochloridu\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eDěti mladší 12 let\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eLoperamid-ratiopharm® akut 2 mg není vzhledem k obsahu léčivé látky vhodný pro děti mladší 12 let.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003ePokyny k použití\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003ePotahované tablety se mají užívat nerozkousané s dostatečným množstvím tekutiny.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003ePři průjmu je třeba dbát zejména na dostatečný příjem tekutin a elektrolytů.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003ePokud se obtíže do 48 hodin nezlepší nebo se zhorší, měl by být vyhledán lékař.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eObsahové látky\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eÚčinná látka\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eKaždá filmem potažená tableta obsahuje:\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003e2 mg loperamid-hydrochloridu\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eDalší složky\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eLaktosa-monohydrát – 42,8 mg\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eMikrokrystalická celulosa\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eKukuřičný škrob\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eKopovidon\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eVysoce disperzní oxid křemičitý\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eStearan hořečnatý\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eHypromelóza\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eMakrogol 6000\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eSilikonová protipěnivá emulze SE4\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eNežádoucí účinky\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eTak jako všechny léčivé přípravky může i Loperamid-ratiopharm® akut 2 mg mít nežádoucí účinky, které se však nemusí projevit u každého.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eČasté\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eBolesti hlavy\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eObčas\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eÚnava\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003ePocit závratě\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eBřišní křeče\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eNevolnost\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eSuchost v ústech\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eVzácně\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eReakce přecitlivělosti\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eKožní vyrážka\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eKopřivka\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eOtoky kůže nebo sliznic (angioneurotické edémy)\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eZadržování moči\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eVelmi vzácné\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eTěžké alergické reakce (anafylaktický šok)\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eTěžké puchýřnaté kožní reakce (toxická epidermální nekrolýza)\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eStřevní neprůchodnost\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eToxické megakolon (těžké rozšíření tlustého střeva)\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003ePři známkách těžké alergické reakce, otoků v obličeji nebo hrdle, dýchacích obtíží, silných bolestí břicha nebo vymizení stolice je nutné užívání okamžitě ukončit a neprodleně vyhledat lékařskou pomoc.\u003c\/p\u003e","brand":"Heiligen Geist Apotheke ","offers":[{"title":"20 St","offer_id":59538455691598,"sku":"2424431","price":15.25,"currency_code":"EUR","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0684\/0451\/0998\/files\/jhgv.jpg?v=1780920936","url":"https:\/\/aqveo.at\/cs\/products\/loperamid-ratiopharm-r-akut-potahovane-tablety","provider":"Heiligen Geist Apotheke ","version":"1.0","type":"link"}