{"title":"Migréna","description":null,"products":[{"product_id":"aspirin®-akut-brausetabletten-bei-migranebedingten-kopfschmerzen","title":"Aspirin® Akut šumivé tablety při migrénových bolestech hlavy","description":"\u003cdiv class=\"scroll-mt-4\" id=\"pflichtangabe\"\u003e\u003c\/div\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003ePodrobnosti o produktu a povinné údaje\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cspan\u003eAspirin® Akut šumivé tablety se používají k léčbě migrenózních bolestí hlavy s aurou i bez ní.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul class=\"mb-4 flex flex-col gap-4\"\u003e\n\u003cli\u003e\u003ca class=\"base-Button-root button button_medium button_text\" href=\"https:\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0684\/0451\/0998\/files\/A5529314-bp_814b3d78-d7bf-4511-a15c-9f4072a3bb2b.pdf?v=1777379823\" target=\"_blank\"\u003e\u003cspan class=\"button__icon button__icon_start\"\u003e\u003csvg viewBox=\"0 0 24 24\" xmlns=\"http:\/\/www.w3.org\/2000\/svg\" width=\"1em\" height=\"1em\" fill=\"currentColor\"\u003e\u003cpath fill-rule=\"evenodd\" d=\"M11.362 2.01a1 1 0 0 1 .845.283l8 8a1 1 0 0 1 .261.957q.032.12.032.25V20a2 2 0 0 1-2 2h-13a2 2 0 0 1-2-2V4a2 2 0 0 1 2-2h5.724q.07 0 .138.01M12.5 5.414 17.086 10H12.5zm6 6.586H12a1.5 1.5 0 0 1-1.5-1.5V4h-5v16h13z\" clip-rule=\"evenodd\"\u003e\u003c\/path\u003e\u003c\/svg\u003e\u003c\/span\u003e\u003cspan class=\"whitespace-normal text-left\"\u003ePříbalový leták\u003c\/span\u003e\u003c\/a\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion-stack\"\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion\"\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion__transition\"\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion-details\"\u003e\n\u003cdiv class=\"relative max-h-[320px] overflow-hidden\"\u003e\n\u003cdiv class=\"absolute bottom-0 w-full\"\u003e\n\u003cdiv class=\"absolute -top-10 h-10 w-full bg-gradient-to-t from-light-primary-low\"\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eÚčinná látka kyselina acetylsalicylová (ASA) se při užívání rozpouští již ve vodě. Šumivé tablety tak umožňují rychlé vstřebání účinné látky a rychlou úlevu od migrenózních bolestí hlavy.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eK čemu je Aspirin® Akut určen?\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eAspirin® Akut se používá při migrenózních bolestech hlavy s aurou i bez ní.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eMigrénu mohou kromě bolesti hlavy doprovázet také obtíže, jako je nevolnost a citlivost na světlo a hluk. Kromě toho se mohou objevit doprovodné bolesti, například bolesti šíje.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eJak Aspirin® Akut účinkuje?\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eJedna šumivá tableta obsahuje 500 mg kyseliny acetylsalicylové (ASA). Kyselina acetylsalicylová patří mezi neopioidní analgetika a nesteroidní antirevmatika (NSA).\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eASA inhibuje tvorbu určitých přenašečů, tzv. prostaglandinů, které se mimo jiné podílejí na vzniku bolesti, zánětu a horečky. Díky tomu kyselina acetylsalicylová působí proti bolesti, proti zánětu a snižuje horečku.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eAspirin® Akut navíc obsahuje pufrovací látky, které zlepšují rozpustnost léčivé látky. Protože se šumivá tableta před užitím zcela rozpustí ve vodě, je léčivá látka již rozpuštěna a může být rychle vstřebána.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eDávkování a použití\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eDoporučené dávkování pro dospělé je:\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eJednotlivá dávka: 2 šumivé tablety.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eV případě potřeby lze jednotlivou dávku užít znovu po minimálním odstupu 4 hodin.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eUžívání může probíhat až 3krát denně.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eMaximální denní dávka 6 šumivých tablet nesmí být překročena.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eZpůsob použití\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003e2 šumivé tablety zcela rozpustte ve sklenici vody a následně vypijte celý obsah sklenice.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eVelikost balení\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003e20 šumivých tablet (10 × 2 kusy).\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eDůležité pokyny\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eUvedená maximální denní dávka 6 šumivých tablet nesmí být překročena. Mezi dvěma jednotlivými dávkami musí být dodržena minimální doba 4 hodiny.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eKyselina acetylsalicylová není vhodná pro každého pacienta. Zejména při existujících žaludečních a dvanáctníkových vředech, zvýšené krvácivosti, určitých přecitlivělostních reakcích na léky proti bolesti a při současném užívání určitých jiných léčiv je třeba dbát údajů v příbalové informaci.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eO účincích, kontraindikacích, interakcích a možných nežádoucích účincích informuje příbalová informace, lékař nebo lékárník.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eSložení \/ obsažené látky\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003e1 šumivá tableta obsahuje:\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eLéčivá látka: 500 mg kyseliny acetylsalicylové.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003ePomocné látky: hydrogenuhličitan sodný, kyselina citronová, uhličitan sodný a dihydrogencitrát sodný.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eJedna šumivá tableta obsahuje 544 mg sodíku.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eNežádoucí účinky \/ snášenlivost\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eJako všechny léky může i Aspirin® Akut způsobit nežádoucí účinky, které se však nemusí projevit u každého.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eKyselina acetylsalicylová může způsobit zejména obtíže v oblasti gastrointestinálního traktu a zvýšenou krvácivost. Možné jsou také reakce z přecitlivělosti.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003ePři neobvyklých nebo silnějších obtížích, známkách krvácení nebo reakce z přecitlivělosti je třeba užívání ukončit a neprodleně vyhledat lékařskou pomoc.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cspan\u003eDalší informace o nežádoucích účincích a jejich četnosti naleznete v aktuální příbalové informaci.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e","brand":"Aspirin","offers":[{"title":"20 St","offer_id":59526273794382,"sku":"5529314","price":16.4,"currency_code":"EUR","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0684\/0451\/0998\/files\/Aspirin_Akut_listing.png?v=1789567362"},{"product_id":"aspirin®-express-500mg-uberzogene-tablette-doppelt-so-schnell-gegen-schmerzen","title":"Aspirin® Express 500 mg potahovaná tableta – dvakrát tak rychle proti bolesti","description":"\u003cp\u003e\u003cstrong\u003ePodrobnosti o produktu a povinné informace\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eAspirin® Express 500 mg potahované tablety se používají k symptomatické léčbě horečky a mírných až středně silných bolestí.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003ePatří sem zejména bolesti hlavy, zubů, svalů, zad a šíje a bolesti při chřipkových infekcích.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eSpeciální složení umožňuje rychlé uvolňování léčivé látky. Hladký povrch potahované tablety usnadňuje polykání. Tablety jsou jednotlivě zatavené, a proto jsou praktické i na cesty.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eK čemu je Aspirin® Express určen?\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eAspirin® Express obsahuje 500 mg kyseliny acetylsalicylové (ASA) v jedné tabletě. Kyselina acetylsalicylová působí proti bolesti, snižuje horečku a působí protizánětlivě.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eLéčivý přípravek je určen pro dospělé a dospívající od 12 let s tělesnou hmotností nejméně 40 kg.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eIndikace\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eK symptomatické léčbě:\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003emírných až středně silných bolestí\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003ebolestí hlavy\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003ebolestí zubů\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003ebolestí svalů\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003ebolestí zad a šíje\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003ebolestí při chřipkových infekcích\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003ehorečky\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003ePokud se horečka nezlepší po 3 dnech, resp. bolesti po 3–4 dnech, nebo pokud se obtíže zhorší, je nutné vyhledat lékaře.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eDávkování a použití\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eDospělí a dospívající od 16 let\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eDoporučená jednotlivá dávka je 1 tableta.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003ePři vyšší horečce nebo silnějších bolestech lze jako jednotlivou dávku užít 2 tablety.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eV případě potřeby lze příslušnou dávku zopakovat po minimálním odstupu 4 hodin.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eMaximální denní dávka je 6 tablet.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eStarší pacienti od 65 let\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eDoporučená jednotlivá dávka je 1 tableta.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eV případě potřeby lze užití zopakovat po minimálním odstupu 4 hodin.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eMaximální denní dávka je 4 tablety.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eDospívající od 12 do 15 let s tělesnou hmotností 40 až 50 kg\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eDoporučená jednotlivá dávka je 1 tableta.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eV případě potřeby lze užití zopakovat po minimálním odstupu 4 hodin.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eMaximální denní dávka je 6 tablet.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eDávkování se řídí tělesnou hmotností; údaj o věku slouží pouze pro orientaci.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eDěti do 12 let\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eU dětí do 12 let, resp. s tělesnou hmotností pod 40 kg, se Aspirin® Express nesmí používat bez lékařského předpisu.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eZvláštní skupiny pacientů\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003ePacienti s omezenou funkcí jater nebo ledvin nebo s oběhovými problémy, například srdečním selháním nebo výrazným krvácením, by se před užitím měli poradit se svým lékařem nebo lékárníkem.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eZpůsob použití\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eK perorálnímu užití.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eTabletu užijte s dostatečným množstvím vody.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003ePro otevření jednotlivého balení natrhněte fólii na libovolném místě na okraji.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eDoba použití\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eBez výslovného lékařského doporučení by se Aspirin® Express měl při horečce užívat maximálně 3 dny a při bolestech maximálně 3–4 dny.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003ePokud jste užili větší množství\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eUšní šelesty, poruchy sluchu, bolesti hlavy nebo závratě mohou být známkami předávkování.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003ePři podezření na předávkování ukončete užívání a okamžitě kontaktujte lékaře.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003ePokud jste zapomněli užít přípravek\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eNeužívejte dvojnásobnou dávku, abyste nahradili zapomenuté užití.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eKontraindikace\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003ePřípravek Aspirin® Express se mimo jiné nesmí užívat:\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003epři alergii na kyselinu acetylsalicylovou, jiné salicyláty nebo na kteroukoli další složku přípravku\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003epři určitých dřívějších alergických reakcích nebo astmatických záchvatech po kyselině acetylsalicylové nebo jiných nesteroidních protizánětlivých lécích\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003epři existujících žaludečních nebo střevních vředech\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003epři zvýšené krvácivosti\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003epři silně omezené funkci ledvin, jater nebo srdce\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003epři léčbě methotrexátem v dávce vyšší než 20 mg týdně\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003epři určitých léčebných postupech s perorálními antikoagulancii\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003ev poslední třetině těhotenství\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eInterakce\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eKyselina acetylsalicylová může interagovat s mnoha léčivými přípravky.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003ePatří sem zejména antikoagulancia, jiná nesteroidní protizánětlivá léčiva, heparin, trombolytika, klopidogrel, tiklopidin, methotrexát, glukokortikoidy, diuretika, ACE inhibitory, antagonisté receptoru pro angiotensin II, určité léky proti dně a selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI).\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eInformujte svého lékaře nebo lékárníka o všech léčivých přípravcích, které užíváte nebo aplikujete.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003ePřípravek Aspirin® Express se nesmí užívat společně s alkoholem.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eTěhotenství a kojení\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eV poslední třetině těhotenství se přípravek Aspirin® Express nesmí užívat.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eBěhem prvních 6 měsíců těhotenství by se přípravek měl užívat pouze tehdy, je-li to nezbytně nutné a bylo-li to výslovně doporučeno lékařem. Přitom by se měla používat nejnižší účinná dávka po co nejkratší možnou dobu.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eOd 20. týdne těhotenství může delší užívání vést mimo jiné k problémům s ledvinami u nenarozeného dítěte a ke sníženému množství plodové vody. Delší léčba může vyžadovat dodatečné lékařské sledování.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eUžívání během kojení se nedoporučuje.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eKyselina acetylsalicylová patří do skupiny léčivých přípravků, které mohou přechodně ovlivnit ženskou plodnost. Tento účinek je po vysazení přípravku reverzibilní.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eSchopnost řídit a obsluhovat stroje\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eKyselina acetylsalicylová nemá žádný vliv na schopnost řídit a obsluhovat stroje.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eUchovávání\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eUchovávejte mimo dosah dětí.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eUchovávejte při teplotě do 30 °C.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003ePo uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu přípravek již nepoužívejte.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eVelikosti balení\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003ePřípravek Aspirin® Express je k dispozici v baleních s 4, 8, 12, 20, 24, 40, 60 nebo 80 potahovanými tabletami. Ne všechny velikosti balení mohou být uvedeny na trh.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eDůležité informace\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eKyselina acetylsalicylová zvyšuje již v nízkých dávkách sklon ke krvácení. To může být významné i několik dní po posledním užití. Před operacemi, i menšími zákroky a zubními ošetřeními, by měl být ošetřující lékař, resp. zubní lékař, informován o užívání přípravku.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003ePři dřívějších žaludečních nebo dvanáctníkových vředech či krváceních, gastritidě, omezené funkci ledvin nebo jater, kardiovaskulárních onemocněních, astmatu, deficitu G6PD, silném menstruačním krvácení nebo pravidelném užívání jiných léků proti bolesti by měl být před použitím vyžádán lékařský nebo lékárenský posudek.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eU dětí a dospívajících s virovými onemocněními, jako je chřipka nebo plané neštovice, smí být kyselina acetylsalicylová použita pouze po konzultaci s lékařem, a to kvůli riziku Reyeova syndromu.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003ePři krvi ve stolici, černé stolici nebo zvracení krve je nutné užívání okamžitě ukončit a neprodleně vyhledat lékařskou pomoc.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eAspirin® Express obsahuje 71,7 mg sodíku v jedné potahované tabletě. To odpovídá 3,6 % maximálního denního příjmu sodíku potravou doporučeného pro dospělého.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eSložení \/ Obsahové látky\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e1 potahovaná tableta obsahuje:\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eÚčinná látka: 500 mg kyseliny acetylsalicylové.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003ePomocné látky: vysoce disperzní oxid křemičitý a uhličitan sodný.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003ePotah tablety: karnaubský vosk, hypromelóza a stearát zinečnatý.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eNežádoucí účinky \/ Snášenlivost\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eJako všechny léky může i Aspirin® Express způsobovat nežádoucí účinky, které se však nemusí vyskytnout u každého.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eMezi možné nežádoucí účinky patří mimo jiné krvácení, jako je krvácení z nosu nebo dásní, gastrointestinální obtíže a gastrointestinální krvácení, kožní reakce a kopřivka a také alergické reakce.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eTěžké reakce z přecitlivělosti mohou být provázeny dýchacími obtížemi, astmatickými záchvaty nebo otoky v obličeji.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eMezi další možné nežádoucí účinky patří poruchy funkce jater, resp. zvýšené jaterní enzymy, omezená funkce ledvin až selhání ledvin a velmi vzácně závažné krvácení, jako je krvácení do mozku.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eBolesti hlavy, závratě, poruchy sluchu a šelest v uších mohou být známkami předávkování.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eU dětí s virovými onemocněními byl v souvislosti s kyselinou acetylsalicylovou pozorován vzácný, ale závažný Reyeův syndrom.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003ePři silném krvácení, zvracení krve, černé stolici, dýchacích obtížích, otocích v obličeji nebo jiných závažných reakcích je nutné užívání okamžitě ukončit a neprodleně vyhledat lékařskou pomoc.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003ePokud zaznamenáte nežádoucí účinky, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka. To platí i pro nežádoucí účinky, které nejsou uvedeny v příbalové informaci.\u003c\/p\u003e","brand":"Aspirin","offers":[{"title":"20 St","offer_id":60838687605070,"sku":"4208200","price":9.2,"currency_code":"EUR","in_stock":true},{"title":"40 St","offer_id":60838687637838,"sku":"4208217","price":15.45,"currency_code":"EUR","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0684\/0451\/0998\/files\/Aspirin_Express40_listing.avif?v=1789568723"}],"url":"https:\/\/aqveo.at\/cs\/collections\/migrena.oembed","provider":"Heiligen Geist Apotheke ","version":"1.0","type":"link"}